Inspirujemy - coś dla tych którzy kochają proste i piękne rozwiązania!

Cześć Kochani,
Przychodzę do was dziś z wpisem o tematyce mało związanej z ciuchami, kosmetykami i innymi podobnymi rzeczami!

Od paru miesięcy w mojej głowie pojawia się myśl, jak zainwestować dobrze w przyszłość. Czy kupić mieszkanie, wybudować dom, a może zwyczajnie na razie go tylko wynająć? Jest mnóstwo plusów i minusów każdego z tych rozwiązań, ale niestety jestem osobą której największym marzeniem jest mieć swój dom, ogród tak aby móc czuć swobodę u siebie.  Oczywiście, co za tym idzie? Aby wybudować dom, trzeba wziąć pod lupę bardzo dużo rozwiązań, koszty, funkcjonalność i przede wszystkim, trzeba zrobić tak, aby starczyło nam na lata, przecież budowa pochłonie mnóstwo pieniędzy, a nie wszystkich stać, na to aby co jakiś czas bardzo szybko odnawiać to co dopiero zrobiliśmy.


Moim zdaniem, uważam, że podłogi to coś co musi posłużyć nam na lata, ściany malujemy i odświeżamy co jakiś czas, nie są to wysokie koszty. Farby i tapety mieszczą się w rozsądnych cenach, więc praktycznie, każdy jest w stanie sobie pozwolić, na takie odświeżenie wnętrz. A co z podłogą? Pęknie kafelka, panele mogą dostać wybrzuszeń od wilgoci, a fugi robią się okropne. Aby wymienić podłogę, potrzebujemy już troszkę więcej funduszy, a przecież już tyle wydaliśmy...
A taras? Tam to dopiero ryzyko, przecież, tam ciągle jest albo wilgoć, mróz albo gorąc...


WSPANIAŁE ROZWIĄZANIE TO: 
Firma oferuje produkty, do domów, biur i wielkich architektonicznych powierzchni. Nie pomijając ogrodów, chodników, podjazdów i ścieżek rowerowych.

Wykorzystanie tych o to produktów gwarantuje nam, wysoką jakość, łatwość utrzymania, bezpieczeństwo i oszczędność.


BETON NA ZEWNĄTRZ:
Wspaniałym pomysłem jest, umieszczenie betonu np. przed domem, jako zawiłe ścieżki w ogrodzie czy też jako podjazd garażowy. Wygląda on bardzo schludnie a przy tym, jest zdecydowanie lepszy jakościowo niż kostka brukowa przy której położeniu, możemy tylko stracić cierpliwość i nerwy. 

Na mnie to rozwiązanie, zrobiło dosyć duże wrażenie, 
Firma wychodzi z propozycjami koloru, są to 4 barwy 
Ale UWAGA, jeśli żaden z tych 4 kolorów Ci nie odpowiada, niżej umieszczono możliwość stworzenia swojego koloru betonu, wybrania odpowiedniej faktury!\
Poniżej porównanie, w wykorzystaniu:Dodatkowo CEMEX, w swojej ofercie posiada również, możliwość  wykorzystania swoich betonów w budowie domów, o większej wytrzymałości, przyjazne dla środowiska, co w dzisiejszych czasach jest bardzo istotne.

XtraBET – ekologiczne rozwiązania

Coraz częściej mamy do czynienia ze zjawiskami meteorologicznymi świadczącymi o ocieplaniu się klimatu. Działalność człowieka i związana z nią emisja CO2 jest przyczyną takiego stanu rzeczy. W związku z tym jesteśmy odpowiedzialni za ograniczenie niekorzystnego wpływu naszej egzystencji na środowisko. Znajomość procesów oraz materiałów pozwala nam na takie dobranie składu betonu o wymaganych właściwościach, aby emisja CO2 przy wytworzeniu 1 m³ była jak najmniejsza. W produkcji betonów XtraBET emisja CO2 została ograniczona o ponad 30%. Zatem wybudowanie czterech obiektów w stanie surowym z użyciem produktu XtraBET emituje do atmosfery tyle samo CO2, co postawienie trzech takich obiektów z użyciem betonu tradycyjnego.XtraBET – główne zastosowania 

Zakres zastosowań produktów z  serii XtraBET jest taki sam, jak w  przypadku zwykłych betonów. Używa się ich zatem do budowy: fundamentów (ław, ścian, płyt), schodów, stropów i wieńców, posadzek. 


Produkty z  serii XtraBET charakteryzują się wolniejszym, ale bardziej rozciągniętym w  czasie narastaniem wytrzymałości w  porównaniu z  betonami standardowymi, co może wydłużyć okres do rozszalowania elementu. Jeżeli zachodzi potrzeba zdjęcia szalunku w czasie przewidzianym dla betonów standardowych, należy zastosować produkt XtraBET o wyższej klasie wytrzymałości na ściskanie. Ponadto betony XtraBET mogą być produkowane we wszystkich klasach wytrzymałości na ściskanie oraz ekspozycji, w zależności od potrzeb Klienta. XtraBET – korzyści wynikające z zastosowania gwarantowana trwałość obiektów, najwyższa jakość produktów, większa wytrzymałość długoterminowa, trzykrotnie dłuższa gwarancja niż w przypadku betonów standardowych, niższa emisja CO2 – betony przyjazne dla środowiska.


Zdecydowanie firma mnie przekonała, wiem, że jak już tylko w moim życiu rozpocznie się nowy etap, to zdecydowanie, wybiorę opcje betonu, tym bardziej, że teraz jego zastosowanie jest naprawdę różnorodne. Beton może być piękny i funkcjonalny!


Dla przykładu wrzucam zdjęcia, siedziby firmy CEMEX, co mówi już samo za siebie :)


A czy wy macie jakieś świetne rozwiązania architektoniczne a może bardziej funkcjonalne?:)

20 komentarzy:

 1. szczerze mówiąc nie miałam pojęcia o takim rozwiązaniu :) faktycznie, podłoże jest najbardziej narażone na zniszczenie

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. To moje marzenie od dziecka, oby nam się spełniło <3

   Usuń
 3. ja o tym nie mam bladego pojęcia. ale wygląda mega, bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie to wygląda! Wspaniałe rozwiązanie na długi czas! Życzę kochana ci spełnienia twojego największego marzenia - mieć własny dom!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Prawdę mówiąc kompletnie się na tym ni znam :O

  OdpowiedzUsuń
 6. nie wiedziałąm, że są takie powierzchnie. człowiek uczy się całe zycie

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wpadła bym sama na taki pomysł xd

  OdpowiedzUsuń
 8. Betonowe ściany a do tego meble ze szkłem, drewnem i metalem, wszystko czarno - szare z odrobiną bieli czy czerwieni to miazga!

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak to wszystko pięknie wygląda <3

  OdpowiedzUsuń
 10. O ranyyyy.... marzenie. Zbudowac dom wytrzymujac najpierw papierkowa robote i zezwolenia to dopiero szał... szkoda, ze na pierdzenie w domu nie trzeba miec pozwolenia 😂 a tak serio wykonczenie jest na wszelkie sposoby. Wszystko zalezy od budzetu, ktorym dysponujemy. Ale po malutku,malymi kroczkami warto w to inwestowac, bo zostaje nam wowczas na lata! ☺

  OdpowiedzUsuń
 11. Marzenia nie do spelnienia :( ale tobie rzycze jak najlepiej

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja nie mam w planach kupować domu. Na starość wylatuje na Hawaje.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wszystko swietne jest ! To też i moje marzenie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. W chwili obecnej nie mam o tym pojęcia, ale niebawem zaczynam wykańczać dom więc pewnie temat nie bedzie mi obcy 😉

  OdpowiedzUsuń
 15. Ale świetne wykonania bardzo mi się to podoba.💋

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo podoba mi się inspiracja, budowa domu to u Nas teraz temat tabu :) Wreszcie trzeba zainwestować w coś swojego.
  Buziaki Kochana

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja juz budowe domu mam za sobą aczkolwiek dobrze jest być ze wszystkim na bieżąco:-)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 malaczi.blogspot.com , Blogger